Login: Heslo:


Dvorská jednička 2019

Dvorská jednička

V sobotu 6.4.2019 jsme se probudili do slunečného rána.  Odjezd na soutěž byl naplánován na 7:20, všechny Minipusinky byly vzorně připravené před školou a moc se těšily.

Cesta uběhla rychle, do šatny nás musela odvést slečna, protože tuhle šatnu bychom opravdu nenašli. Byla to šatna pro divadelníky v suterénu. Měli jsme ji celou pro sebe, což byla velká výhoda. Holčičky se převlékly, rozcvičily, a pak už jen čekaly na svoji „hodinu H“ J

Nastoupily na plochu, hudba začala hrát a malé slečny se roztancovaly v rytmu písničky. Dvě Minipusinky se trošičku zamotaly a najednou nevěděly, kde mají být.  Svoji „značku“ si nakonec našly a snažily se celou skladbičku zacvičit tak, jak jsme ji trénovali téměř celý rok.

Po odcvičení v šatně jsem je moc pochválit nemohla, protože na tréninku umí cvičit daleko lépe. Asi na ně dolehla tréma a stres ze soupeřů. Nevadí, budeme dál trénovat a i neúspěchy nás posunou dál k lepším výkonům.

Na vyhlášení jsem je připravovala na poslední místo, i když bylo medailové ( pouze tři týmy v kategorii zajistili Minipusinkám umístění „na bedně“ J). K velkému překvapení nebyly vyhlášeny jako 3.tým. Při vyhlašování druhého místa byly připravené jít si pro krásnou stříbrnou medaili, ale ani to nebylo pro ně!! Holky byly překvapené, i slzičky štěstí proběhly, ale Minipusinky hrdě nakráčely pro krásnou zlatou medaili…

I přesto, že vyhrály a porazily dva týmy, moc dobře vědí, že musí ještě hodně trénovat, pokud chtějí i vyhrávat i na jiných soutěžích, kde budou  soupeři na vyšší úrovni.

 

Pusinky na soutěž dorazily později, protože jejich kategorie začínala v 14:30. Nalíčit, rozcvičit a hurá na to…

Zvedačky a vyhazovačky nebylo kde vyzkoušet, protože všude ( kromě soutěžní plochy) bylo nízko do stropu. Holky doufaly, že se všechno zvládne a bez obav nakráčely před porotu.

Rozjely svou skladbu úžasně, ale v polovině skladby jedna vyhazovačka nedopadla. Jako kdyby chtěly odčinit nezdar ve zvedačce, přidaly na výrazu a do konce skladby už to bylo skoro perfektní.

Na vyhlášení jsme nastoupili s vědomím, že tým ze Rtyně byl velmi silný soupeř a nepovedená akrobacie nedává moc šancí na výhru. O to větší překvapení bylo vyhlášení 2.místa, kde se shodným počtem bodů ( 11) jako bronzový tým je na 2.místo dostalo ohodnocení poroty, která jim dala 2x 1.místo, kdežto týmu na 3.místě pouze 1x 1.místo, byl vyhlášen právě tým ze Rtyně. Už zbyly pouze dva týmy – Pusinky Poniklá a Mažoretky Sarra Trutnov. Kdo bude zlatý a kdo získá nepopulární „bramboru“? Pořád si opakujeme, že to snad tak špatné nebylo, ale verdikt poroty je někdy překvapivý a neúprosný. Moderátorka hlásí, že na prvním místě se umístil tým z ……..Poniklé!!! Zlato je doma a sluníčkový den je rozsvícený dvěma krásnými zlatými medailemi.

Ještě velké díky patří rodičům, kteří odváží holky na soutěže a drží jim palečky… DÍKY!!

© 2013 Sokol Poniklá | Autor: Vojtěch Scholz