Login: Heslo:


Finále Mia festivalu - Praha 2.6.2017

Zlaté a bronzové těšení v Lucerně

V pátek 2.6.2017 jsme plni očekávání vyrazili směr Praha na finále Mia festivalu do velkého sálu Lucerny. Do finále jsme se kvalifikovali v Hradci Králové na semifinálovém kole. Při kontrole všech Pusinek nám jedna chyběla – naštěstí nebydlela daleko, a tak ji vzbudil hlasitý alarm a bouchání na dveře. Byla přímo doslova „vyrvána“ z postele, abychom mohli vyrazit směr PRAHA.

Po zkušenostech z minulého týdne, kdy v Lucerně byl vydýchaný vzduch a děti kolabovaly ( tato akce se koná 2 prodloužené víkendy – je to taneční soutěž pro všechny styly tance), byli tentokrát pořadatelé připraveni ne na 100%, ale 200%. Všude byly ventilátory a barely s vodou a neustálé připomínání od pořadatelů, aby všichni dodržovali pitný režim, byl nepřeslechnutelný….

Náš fanklub vyvěsil plakáty a Minipusinky se začaly připravovat. Nervozita stoupala, rozptýlit děti se mi moc nedařilo, naopak se začaly objevovat slzičky. „Nevidím babičku – ona nestihne moje vystoupení“, plakala jedna Minipusinka. Naštěstí se babička včas objevila a děti mohly nastoupit na podium, aby předvedly co nejlépe to, co se celý rok učily…

Zacvičily skladbu na jedničku, byly skvělé, ale v naší kategorii bylo ještě 5 týmů. Konkurence veliká, ale děti chtějí medaili. Na vyhlášení jsme šli s rozpaky, k vytoužené medaili je daleko. Vede přes 3 týmy, které by musely Minipusinky porazit…

Při vyhlášení 6.místa se potichu radujeme – nejsme poslední. Pan moderátor se asi spletl, ani 5.místo nepatří Poniklé. Bramborová medaile by byla jako vloni přijatelná, jenže ani ta není naše! 3.místo získává TJ SOKOL PONIKLÁ!!! Obrovská radost a rozzářené oči dětí byly největší odměnou za celoroční snažení…. Máme Bronz a titul 2.vicemistra v kategorii Cheer – Hobby 7-9,99 let. Neskutečné!!!

 

Ani nestihneme pořádně oslavit bronz a už se musíme soustředit na Pusinky – nastupují jako 5.tým ve své kategorii, kde jich v letošním roce je celkem 7. Holky si vymyslely úžasné líčení, když jsem je uviděla, skoro jsem se jich lekla. Největší problém pro mne byl je rozpoznat. Najednou byly všechny ZOMBIE a svoji identitu schovaly pod skvělý makeup…

Ještě pár instrukcí ohledně nástupu a jdeme na to! Pusinky se snažily, nechtěly se nechat zahanbit Minipusinkami, vždyť získaly medaili! A Pusinky? Porazit 4 týmy a dosáhnout na medaili bylo při zhlédnutí ostatních skladeb v nedohlednu….

Na vyhlášení jdou Pusinky maličko odevzdaně, dokonce je moderátor, který zval na pódium všechny týmy, hlásil jako poslední. „Někdo poslední být musí“, hlásím holkám v kolečku, které se tradičně vytvoří při vyhlašování. Ale my to nejsme! Nervozita stoupá. 6.místo – ne, 5.místo – taky ne? Ok, 4.? Ne – tak to už je radost – nejhůř 3.místo… ale ani to není naše!  Na pódiu zbyly jen dva týmy – loňský vítěz a MY! Čekám, že Běta řekne, že:“Teď už jdeme my“, a bude se opakovat loňský velký úspěch.  Ale Běta mlčí a moderátor vyhlašuje na 2.místě TS Glitters Nivnice!!! Pusinky Poniklá jsou MISTŘI v kategorii Cheer – Hobby 10 – 13,99 let!!! Slzičky radosti už skoro nikdo z nás neudržel. Je to super zážitek, který v nás všech, kdo byl a zažil, dlouho zůstane….

 

Nakonec musím všem poděkovat – velké díky všem, kteří nás podporují, jezdí s námi jako FAN CLUB a opravdu hlasitě podporují. Je skvělé slyšet, jak se Lucernou nese: „PONIKLÁ, PONIKLÁ..“  Další velké díky patří Zdeňce Petruškové, která Minipusinky líčí svými malovánkami a další velké díky rodině Holubcových ( z Jestřabí), která vybavuje Fanclub různými tleskačkami.

 

Další poděkování za celoroční podporu patří všem rodičům, kteří jsou trpěliví, děti na tréninky posílají, a když je potřeba, neváhají a pomohou s odvozem na soutěže a vystoupení.

Další DÍKY patří TJ SOKOL Poniklá, který shání finanční prostředky na naši činnost. Nejsou to malé výdaje, bez dotací by to nešlo. Naštěstí máme štědrý Obecní úřad, bez jehož dotací bychom toto nikdy nedokázali…

Takže – MOC DĚKUJI VŠEM, BEZ KTERÝCH BY SE TYTO ÚSPĚCHY NIKDY NEMOHLY USKUTEČNIT!

© 2013 Sokol Poniklá | Autor: Vojtěch Scholz