Login: Heslo:


Děti cvičí v LUCERNĚ!!

MIA FESTIVAL PRAHA - LUCERNA

7.5. 2016 se Minipusinky a Pusinky společně vydaly bojovat o postup na mezinárodní soutěž Mia festival do Prahy. Semifinálové  kolo se konalo ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové. Poprvé byl na cestu na soutěž objednán autobus a volná místa byla nabídnuta rodičům a známým, prostě všem fanouškům.  Ti vytvořili pro oba týmy úžasnou atmosféru, patří jim velký dík.

Samotný závod začal už brzy ráno, ale kategorie, ve které cvičily naše děti, byly až v pozdních dopoledních hodinách, takže na přípravy byl dostatek času. Minipusinky měly ve skupině původně dva soupeře, ti se ale nedostavili, takže Minipusinky bojovaly sami se sebou o postup. I když byly samotné ve skupině, mohlo by se stát, že rozhodčí by je do finálového kola nenominovali. Naštěstí se tak nestalo a Minipusinky si kromě medaile a poháru za první místo odvezly z Hradce i postup do finále do Prahy.

Pusinky to měly od začátku složitější, protože byly ve skupině Hobby samotné. Na tréninku se samy dohodly, že se přehlásí do Profi kategorie, protože tam byly 3 skupiny. Chtěly alespoň zabojovat a pokusit se o téměř nemožné. J Zázrak v podobě poražení profi týmu se letos nekonal, ale i tak Pusinky dostaly od rozhodčích zelenou k účasti ve finále s doporučením do kategorie HOBBY.

V sobotu 4.6.2016 nastal den D! Fanoušci doporučili jet autobusem, a tak byl ke škole v sobotu ráno přistaven autobus. Dětí bylo 24 a fanoušků 25! V autobusu zbylo pouze jedno volné místo! Krásný pocit, když děti mají od rodičů takovou podporu.

Do Prahy celý zájezd dorazil kolem 11. hodiny, kdy začal průvod městem za zvuků bubnů a ostatních bicích nástrojů skupiny tam Tam Tam Batucada. Průvod trval cca hodinku, a pak nastalo dlouhé čekání. Skupina, ve které soutěžily Minipusinky, začínala v 17:40, skupina Pusinek v 18:45 hodin, proto byl povolen rozchod. Někdo se šel podívat na nábřeží a prošel Václavské náměstí, někdo si koupil na památku něco pěkného, někdo si zašel na zmrzlinu do vyhlášeného Světozoru a někdo jen procházel Lucernou a sledoval soutěžní vystoupení.

Všechny děti i slečny dorazily do Lucerny v předem dohodnutý čas, a tak mohly začít přípravy. S blížícím se časem vystupování, stoupala i nervozita. Minipusinky měly 6 soupeřů, Pusinky 5.

MInipusinky cvičily ve své kategorii jako čtvrtá skupina, po očku sledovaly soupeře, kteří byli opravdu dobří. Konkurence obrovská, úspěch pro děti bude, když neskončí poslední. Při vyhlášení pozorně naslouchaly, kdy budou vyhlášeni, a  když TJ SOKOL PONIKLÁ nezaznělo ani při vyhlašování 5.místa, bylo jasné, že malou „bramborovou“ medaili mají jistou. ( pořadatelé rozdávají maličkou medaili za 4.místo)  4. Místo pro Minipusinky je neskutečný úspěch a ocenění medailí, byť maličkou, je moc potěšil.

Zhruba za hodinku začala kategorie Pusinek. V této kategorii bylo 6 týmů, Pusinky vystupovaly jako poslední, mohly proto sledovat všechny týmy, se kterými soupeří. Skladbu zvládly na výbornou, ale konkurence byla tak obrovská, že se nikdo neodvážil tipovat. Při vyhlašování se na podium v Lucerně dostavilo jen 5 týmů, protože jeden tým byl přeřazen do PROFI kategorie z důvodů vysokých zvedaček. Holky nevěřily svým uším, když při vyhlašování 5. a 4.místa nevyhlásil moderátor Poniklá.  Pusinky jsou na bedně!!! Při vyhlašování 3.místa se semkly ještě víc do hloučku a čekaly, že zazní jejich název. 3.místo získává: LIMAXIS ….. v tuto chvíli to vypadalo, že spadne pódium!!!! Pusinky dokázaly vybojovat na soutěži nádherné a neskutečné 2.místo! Konkurence byla opravdu veliká a nikdo nedokázal dopředu odhadnout, jak to dopadne…

Z Prahy z Lucerny si obě skupiny odvážejí nejen medaili, ale i spoustu nezapomenutelných zážitků.

Vždyť komu z vás se poštěstí být na pódiu v Lucerně! J

Velký dík patří všem, kteří pomáhali s organizací a přípravami na vystoupení, a úžasní byli všichni fanoušci, kteří neúnavně podporovali všechny cvičící… Díky všem za krásnou sobotu!!!

© 2013 Sokol Poniklá | Autor: Vojtěch Scholz